5 sposobów na wsparcie Twojego startupu w UE

Europa stała się domem dla obiecujących firm technologicznych, dzięki kwitnącej globalnej scenie startupów. Na kontynencie tym powstały organizacje rozwijające i sprzedające usługi w chmurze, usługi mobilne, produkty opieki zdrowotnej i wiele innych.

Jeśli jesteś zainteresowany uruchomieniem lub rozwojem własnego startupu w UE, istnieje kilka istotnych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pozytywnego wyniku. Zacznij od uzyskania finansowania z odpowiednich źródeł i porady prawnej, abyś mógł zacząć od właściwej stopy. Gdy firma jest otwarta dla operacji, ustabilizować go za pomocą odpowiedniego oprogramowania, z których niektóre można nawet pobrać i używać za darmo. Chociaż możesz szukać darmowego oprogramowania do obsługi swojego startupu, powinieneś zainwestować nieco więcej, jeśli chodzi o promocję swojej firmy i produktów. Najbardziej kluczową sztuczką, aby pomóc w rozwoju startupu, jest jednak nawiązanie dobrych relacji z klientami.

1. Zdobądź finansowanie i wsparcie.

Europejskie startupy mogą teraz skorzystać z nagłego wzrostu aktywności inwestorów w regionie, ułatwiając przedsiębiorcom znalezienie finansowania zamiast podróżowania do Stanów Zjednoczonych. Dla jednego, możesz chcieć spróbować crowdfundingu. Jest to popularna metoda stosowana przez startupy do pozyskiwania pieniędzy, ponieważ działa i pomaga promować swoje produkty, zbyt. Istnieje Capital Cell w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, Ulule we Francji lub Goteo w Hiszpanii, na przykład.

Startupy mogą również liczyć na pomoc akceleratorów i inkubatorów. Niektóre wspaniałe przykłady to Techstars, Founder Institute, Startupbootcamp i Rockstart.

Inne sposoby uzyskania finansowania i wsparcia dla startupów w UE obejmują finansowanie konsorcjalne, w ramach którego inwestorzy-anioły zawierają między sobą umowy konsorcjalne; crowdfunding kapitałowy, który działa, jeśli jesteś skłonny oddać część swojej firmy zainteresowanym inwestorom. platformy pożyczkowe P2P, które udzielają pożyczek małym i średnim firmom przy oprocentowaniu niższym niż oferowane przez banki; firmy kapitału podwyższonego ryzyka; oraz konkursy dla startupów.

2. Poszukaj pomocy prawnej.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej zwykle oznacza radzenie sobie z procesami prawnymi, od inkorporacji do kwestii własności intelektualnej, zanim zostaniesz uznany za oficjalną organizację biznesową. Na szczęście można uzyskać fachową poradę prawną i wsparcie od kilku organizacji. Na przykład IT IP Law Group Europe pomaga firmom zajmującym się kwestiami związanymi z prawami własności i prawem IT za minimalne koszty.

3. Oszczędzaj pieniądze, używając darmowego oprogramowania do zarządzania firmą.

Aby wszystko było zorganizowane, musisz zapewnić sprawne działanie. Widząc, jak wciąż próbujesz zaoszczędzić pieniądze podczas gromadzenia funduszy, możesz użyć darmowego oprogramowania do prowadzenia swojego startupu. Powinieneś zapewnić, że rozwój produktu jest na dobrej drodze, w czasie z zaplanowaną datą uruchomienia przy użyciu narzędzia rozwoju.

W organizowaniu projektów i zespołów, istnieje mnóstwo narzędzi organizacyjnych online, które możesz wypróbować. Mogą one pomóc w monitorowaniu wydajności zespołów, postępów w realizacji różnych projektów oraz w ustaleniu, które z nich należy traktować priorytetowo w zależności od terminów.

Monitorowanie obecności pracowników jest również sposobem na monitorowanie ich wydajności i tego, czy zasługują na miejsce w zespole. Możesz to zrobić za pomocą dowolnego darmowego narzędzia do śledzenia czasu pracy pracowników. Jest to lepsza i oszczędzająca pieniądze opcja dla startupu takiego jak Twój, zwłaszcza że jeden na dwóch pracowników przyznał się do popełnienia kradzieży czasu, według badania TSheets w 2017 roku. HR.com poparł to badanie, pokazując, że 43 procent ich respondentów pracowniczych przesadziło o liczbie przepracowanych godzin. Korzystanie z tego oprogramowania do monitorowania czasu pomoże promować przejrzystość w pracy, łatwe przechwytywanie czasu, wzmocnienie pozycji pracownika i dokładność, gdy mamy do czynienia z terminami.

4. Zainwestuj w marketing.

Promowanie swojej firmy na rynku docelowym sprawi, że Twój produkt znajdzie się przed właściwymi ludźmi. Jest to również kluczowy element w pobudzaniu startupu, ponieważ pomaga nowej firmie ustanowić własną tożsamość, obiecuje klientom długowieczność, odróżnia się od konkurencji i buduje relacje z klientami i lojalność. Jeśli chcesz rozpowszechnić swoją nazwę, zwłaszcza, że jesteś nowicjuszem, należy uruchomić odpowiednie kampanie świadomości marki. W przeciwnym razie zostaniesz zagłuszony w hałasie tworzonym przez konkurencję.

5. Zaangażuj się w działania ze swoimi potencjalnymi klientami.

Jeśli opracowałeś produkt i określiłeś swój rynek docelowy, czas wziąć się do pracy w lepszym poznaniu swoich potencjalnych klientów. Rozmawiaj z nimi, czy to poprzez media społecznościowe, ankiety i inne. Im więcej się o nich dowiesz, tym lepiej będziesz mógł im służyć.

Więc, w których krajach europejskich powinieneś uruchomić swój startup? Wielka Brytania jest nadal najlepszym rynkiem dla startupów, zwłaszcza jeśli chodzi o finansowanie. Ponad 30 procent europejskich inwestorów venture capital pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest to również miejsce, w którym startupom technologicznym udało się pozyskać 2,99 mld funtów w 2017 roku. Należy jednak pamiętać o ostrzeżeniu. Siła robocza i koszty produkcji mogą być drogie.

Szwecja również jest warta rozważenia, dzięki swojej reputacji jako ojczyzny takich startupów jak Spotify i Truecaller.

Niemcy to kolejny raj finansowania dla startupów, po tym jak udało im się zebrać ponad 500 milionów euro w 2017 roku. Jeśli masz oko na ten kraj, rozważ Berlin i jego w większości anglojęzycznych mieszkańców, różnorodność kulturową, przyjazną infrastrukturę.

Hiszpania jest dumna ze swoich startupów technologicznych, mobilnych i e-commerce. Jest również preferowana przez nowe firmy ze względu na przystępny styl życia i wysoko wykształconą siłę roboczą.

Holandia to miejsce, gdzie znajdują się dwa z najlepszych akceleratorów i inkubatorów startupów, takich jak Startupbootcamp i Rockstart, co świadczy o tym, jak bardzo kraj ten wspiera startupy.

Czy jesteś gotowy do rozpoczęcia działalności w UE? Rozważ powyższe wskazówki oraz kraje europejskie, w których nowe firmy, takie jak Twoja, będą mile widziane i wspierane.

Kategorie: Fundusze europejskie,