Nowe innowacyjne pomysły dla startupów

Startupy stały się ostatnio bardzo popularnym sposobem na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Obecnie niszę tę zajmują głównie młodzi ludzie w wieku 25-30 lat. Mają oni własną wizję organizacji firmy, mnóstwo ciekawych myśli i innowacyjnych pomysłów. Głównym zadaniem dla nich jest znalezienie inwestorów i zainteresowanie ich swoim pomysłem na biznes. W tym przypadku najcenniejsze są innowacyjne pomysły i produkty. Inwestorzy są gotowi zapłacić duże pieniądze za pomysły, które przyniosą im ogromne dochody.

Centrum innowacji dla startupów

Warto wiedzieć, że Deutsche Telekom uruchamia specjalne centrum innowacji dla europejskich startupów. Baza do generowania pomysłów IT rozpoczęła swoją pracę w kwietniu 2015 roku w Krakowie. Nowa niemiecka inicjatywa ma na celu wspieranie innowacyjnych startupów i z Europy Środkowej i Południowej. Główna uwaga zostanie zwrócona na projekty innowacyjne w sferach usług i urządzeń dla telefonów komórkowych. Firma planuje wybrać 5 projektów, które pomogą usprawnić ich działanie i dostaną po 30 000 euro. Tak więc obiecujący programiści IT mają dużą szansę na zarobienie dobrych pieniędzy.

Trendy innowacyjne

Przeanalizujmy, jakie trendy innowacyjne są popularne w sferze startupów w Europie. Większość przedsiębiorców chce zrobić coś dobrego dla społeczeństwa i ich projekty społeczne stały się niezwykle popularne. Prawdopodobnie przyczyną jest kryzys gospodarczy Unii Europejskiej i budzące się uczucie empatii. Na przykład istnieje projekt o nazwie Doonited, a jego motto brzmi "Start to do the good". Jest to platforma, która pomaga rozwiązywać różne problemy społeczne. Można na przykład zapłacić za kawę dla tych, których na nią nie stać, wesprzeć domy dziecka itp.

Social commerce (handel społeczny)

Social commerce od dawna jest bardzo popularny w Ameryce, a teraz staje się popularny w Europie, gdzie sklepy z rękodziełem są tradycyjne. Tak więc, niektórzy projektanci i krawcy tworzą swoje strony w sieciach społecznościowych i zaczynają sprzedawać swoje. Pomaga to zaoszczędzić pieniądze na wynajem sklepu, a jednocześnie pomaga przyciągnąć nowych klientów.

Oferty w chmurze

Kolejnym innowacyjnym trendem są biura w chmurze, które zyskały swoją popularność ze względu na znaczenie ekologii. Zwykła firma zużywa zbyt dużo papieru, pudełek, płyt itp. więc. jest to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, zrobienie porządku w biurze i bycie eko.

Pomysłów na innowacje dla startupów są więc tysiące i każda młoda firma musi wybrać te, które najbardziej jej odpowiadają. Aby podjąć właściwą decyzję, założyciel startupu musi jasno zrozumieć cele i pożądany wynik innowacji.

Kategorie: Fundusze europejskie,