Dobre praktyki w zakresie przedsiębiorczości społecznej
W ramach projektu Erasmus+ "RURAL TREASURES: Social Przedsiębiorczość społeczna - serce rozwoju obszarów wiejskich", Raport na temat dobrych praktyk dobrych praktyk w zakresie przedsiębiorczości społecznej, który powstał na podstawie doświadczeń krajów partnerskich projektu. z doświadczeń krajów partnerskich projektu.
Raport zawiera informacje od 2 przedsiębiorstw społecznych z każdego kraju, którymi są:
- Łotwa
- Hiszpania
- Holandia
- Grecja
- Czechy Republika Czeska
- Rumunia
- Włochy
- Turcja
- Zjednoczone Brytania
Informacje te obejmują m.in. formę prawną, rok formę prawną, rok założenia, sektor, dane dotyczące komunikacji i ogólną działalność wybranych przedsiębiorstw społecznych.
Aby przeczytać Raport nt. Dobrych Praktyk Przedsiębiorczości Społecznej, kliknij tutaj.
Kilka słów o projektu:
Unia Europejska stwierdza, że przedsiębiorstwa społeczne łączą cele społeczne z duchem przedsiębiorczości. Organizacje te koncentrują się na realizacji szerszych celów społecznych, środowiskowych lub wspólnotowych. Celem UE jest stworzenie sprzyjające otoczenie finansowe, administracyjne i prawne dla tych przedsiębiorstw tak, by mogły one działać na równi z innymi rodzajami przedsiębiorstw w tym samym sektorze. w tym samym sektorze. Przedsiębiorczość społeczna nie jest szeroko rozwinięta w Przedsiębiorczość społeczna nie jest szeroko rozwinięta w największej części Europy, a projekt ma to zmienić.
Głównym problemem jest migracja ludzi z obszarów wiejskich do miast lub za granicę. wiejskich do miast lub za granicę w poszukiwaniu pracy. Powoduje to obniżenie standardu życia i wyludnianie się obszarów wiejskich. Migracja do miast prowadzi do bezrobocia, ubóstwa i wyobcowania, a w niektórych przypadkach do zachowań antyspołecznych lub wyzysku. zachowań antyspołecznych lub wyzysku.
Projekt"RURAL TREASURES - Przedsiębiorczość społeczna sercem rozwoju obszarów wiejskich" ma na celu promowanie rozwoju obszarów wiejskich poprzez edukację ludzi w zakresie zagadnień biznesowych, a także motywowanie ich do rozwijania działalności społecznej z wykorzystaniem zasobów kulturowych, społecznych i środowiskowych dostępnych w ich miejscu zamieszkania.
Oto niektóre z inne cele projektu:
- Zwiększenie świadomości ludzi na temat przedsiębiorczości społecznej przedsiębiorczości społecznej poprzez międzynarodową wymianę dobrych praktyk i historii sukcesu
- Wspieranie rozwoju kreatywności i elastyczności umysłu elastyczności w dziedzinie przedsiębiorczości w celu promowania dobrobytu w regionach wiejskich, w których mieszkają
- Wspieranie wykorzystania zasobów społecznych, środowiskowych i zasobów kulturowych
Aby dowiedzieć się więcej o projekcie i być na bieżąco z najnowszymi informacjami, odwiedź oficjalną stronę projektu tutaj.