Jaki jest związek między przemysłem 4.0 a analizą danych przemysłowych?

Zadając takie pytanie, trzeba spojrzeć trochę głębiej. Zrozumienie znaczenia danych przemysłowych jest sposobem na dostrzeżenie związku z przemysłem 4.0. Prawdziwym pytaniem nie jest to, jak te dwa są połączone, ale jak nie są!

W prawdziwym świecie, dziś wszystko ma związek z danymi. Niezależnie od tego, czy mówimy o nowych technologiach, erze informacji, czy też o przemyśle 4.0, gromadzenie i wykorzystywanie danych jest klejem, który łączy je wszystkie razem.

Robotyka, produkcja dodatków, rzeczywistość rozszerzona. Czy rozwijać wszystkie te innowacyjne koncepcje, których potrzebujemy, dane, jako klucz do stworzenia tego nowego ekosystemu. A dane to analiza.

W nowym, przemysłowym świecie, dane są życiem. To jest to, co utrzymuje "maszynę" w ruchu. To jest sposób, w jaki można promować innowacje. Sposób, w jaki można dodawać nowe funkcje do już istniejących systemów, aby uczynić je jeszcze lepszymi. Pomyślcie o tym. Media społecznościowe to przemysł. Wyszukiwarki są przemysłem, i są przemysłem przyszłości. Jak utrzymać je w ruchu?

Oczywiście poprzez zbieranie danych i wykorzystywanie ich do wprowadzania ulepszeń, tworzenia nowych funkcji i dodawania nowych, innowacyjnych sposobów, aby proces korzystania z nich był dużo łatwiejszy dla użytkownika.

Oczywiście, kiedy mówimy o danych, mówimy tylko o tym, jakie dane są rzeczywiście użyteczne. Innymi słowy, danych, które mogą dostarczyć użytkownikom takich informacji, które mogą być wykorzystane do uzyskania rzeczywistych pozytywnych lub, w niektórych przypadkach, negatywnych rezultatów.

Dążąc do osiągnięcia kilku celów, działania związane z danymi rozciągają się na cały łańcuch wartości i cykl życia każdego produktu, którego dotyczą. I na tym nie kończy się połączenie. Nie chodzi tylko o dane i przemysł 4.0. Istnieją aspekty, które wykraczają poza Branżę 4.0 w zakresie technologii, danych i wielu aplikacji, które przyczyniają się do generowania wartości dodanej w inteligentnej produkcji.

Dzięki systemom animacji wykraczającym poza nasze wyobrażenia oraz połączeniu praktyk i wartości z przemysłem 4.0 i wykorzystaniem danych, mówimy teraz o szybszych, bardziej wytrzymałych procesach produkcyjnych, które koncentrują się na tworzeniu inteligentnych urządzeń w celu ułatwienia każdego aspektu życia.

Wysiłki te przynoszą poprawę w wielu dziedzinach. Bez względu na to, czy mówimy o naszym codziennym życiu, rynku globalnym czy badaniach internetowych. Zarówno w teorii, jak i w praktyce, przemysł 4.0 jest wszędzie. Rzeczy, których używasz na co dzień, jak smartfon. Poprawiają się i będą się rozwijać z biegiem lat, a wszystko to dzięki Industry 4.0 i analizie danych przemysłowych.

Wysiłek, aby promować Industry 4.0 w świecie przemysłowym rośnie z każdym dniem. Dzięki realizacji projektów UE, takich jak projekt RESTART, ludzie mają możliwość kształcenia się w zakresie Industry 4.0, co przyczynia się do uznania we wszystkich krajach UE umiejętności w zakresie TIK i e-przywództwa stosowanych w tradycyjnym sektorze przemysłu poprzez wykorzystanie ECVET.

Kategorie: